Mateřská škola Roudnice
Mateřská školaRoudnice

Školní vzdělávací program

Rok stromů – putování říší stromů.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání je dokument, podle něhož se uskutečňuje vzdělávání dětí v naší mateřské škole. Je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro PV a v souladu s obecně platnými právními předpisy.

Školní vzdělávací program je rozdělen do 10 integrovaných bloků. Každý z nich je charakterizován stromem jako symbolem poznání. Během školního roku děti postupně objevují svět kolem nás, kouzlo přírody, svátky a tradice i sebe sama. To vše vzájemně propojuje hra, radost, přátelství, poznání říše stromů.  Celým rokem je doprovází Anička a Honzík. Vzdělávací program je tvořen tak, aby akceptoval přirozená vývojová specifika dětí předškolního věku, umožňoval rozvoj a vzdělávání každého jednotlivce. Rozvíjí osobnost dítěte po všech stránkách, podporuje tělesný rozvoj, napomáhá k chápání okolního světa, motivuje k dalšímu učení, učí dítě žít ve společnosti ostatních lidí, seznamovat se zásadami, normami a hodnotami naší společnosti.

Vzdělávací činnosti jsou v naší mateřské škole založeny na přímých zážitcích dítěte, vycházejí z jeho samostatné činnosti a individuální volby. Využíváme tyto metody a formy vzdělávání:

Metody vzdělávání:

• prožitkové učení - citové prožívání a osobní zkušenost,
  • situační učení – řešení problémů ze života,
  • kooperační učení – vzájemná spolupráce,
  • didaktické hry - činnosti interakčního charakteru
  • inscenační učení - modelové situace.

Formy vzdělávání:

• hromadná,
  • skupinová
  • individuální
  • řízená
  • spontánní

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Svátek má Julie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den lidských práv
  • Slavnostní předání Nobelových cen

Zítra má svátek Dana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den dětství
  • Mezinárodní den hor
  • Mezinárodní den solidarity s ženami a dětmi Afriky

Prosinec naleje a leden zavěje.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.